Пасічники України проти пестицидів

Пасічники України проти пестицидів

Сульфоксафлор відзначається, як особливо небезпечний пестицид для бджіл. У своєму клопотанні до суду ЕРА визнало, що схваленням реєстрації пестициду в 2019 році порушило Закон «Про зникаючі види», оскільки агенство не здійснило жодної оцінки шкоди від використання цього пестициду. Але, замість того, щоб вилучити з ринку незаконний пестицид, вбивцю бджіл, ЕРА звернулося до суду з проханням дозволити продовжити продаж та використання сульфоксафлору.
Ухвала суду є відповіддю на позов Центру з питань безпечності харчових продуктів та Центру біологічного різноманіття в США.
У Франції в 2017 році за рішенням суду, був призупинений дозвіл на продаж сульфоксафлору, виданий французьким агенством ANSES (Агенство з безпечності харчових продуктів). Але, пестицидна промисловість, як завжди не хоче просто так втрачати досягнуті позиції збуту своє вбивчої продукції. І вже 2019 році, судом у Франції, в місті Ніцца, було прийняте рішення про заборону аграріям використовувати пестициди на основі сульфоксафлору.
Сульфоксафлор використовується для захисту плодоовочевих культур від плодових мушок, але кілька останніх досліджень показали прямий зв'язок між загибеллю бджіл і використанням цієї речовини. Сульфоксафлор - інсектицид на основі сульфоксиміну, який має такий самий спосіб дії, як неонікотиноїди. Дослідженнями також встановлено, що сульфоксафлор особливо небезпечний не тільки для бджіл і корисних комах, а також для птахів.
В Україні використовується інсектицидний препарат на основі сульфоксафлору - Трансформ, ВГ. Кінцевий термін реєстрації даного препарату 31.12. 2030р.

+ 0 -
Обнаружили ошибку?
Выделите проблемный фрагмент мышкой и нажмите CTRL+ENTER.
В появившемся окне опишите проблему и отправьте уведомление Администрации.

Добавить комментарий