Неонікотиноїдні пестициди вбивають не тільки бджіл.
Богдан Лимар.
На сьогодні пестициди неонікотиноїди завдяки їх широкому використанню дуже поширені в продуктах харчування та навколишньому середовищі. За даними Міністерства сільського господарства США неонікотиноїди виявляються майже у всіх неорганічних овочах та фруктах. Близько 90% зразків меду в США містять залишки неонікотиноїдів.
Неонікотиноїди були запроваджені в середині 90-х років. Невже просто співпадіння? Після середини 90-х років європейські науковці зафіксували початок падіння IQ людини, а зокрема серед населення ЄС. Навіть підрахували економічні втрати, а саме 13 мільйонів балів IQ в Європі були б еквівалентними 146 мільярдам євро збитків за рік!
Ще у 2014 році Європейське агенство з безпечності харчових продуктів (EFSA) встановило, що неонікотиноїдні пестициди ацетаміприд та імідаклоприд, які пов’язані із загибеллю бджіл, також шкідливі і для людини. Ацетаміприд та імідаклоприд перешкоджають нормальному розвитку нервової системи у дітей, а також пошкоджують структури мозку та функції, що пов’язані з навчанням та пам’яттю.
Основною причиною заборони у 2020 році в ЄС одного із п’яти неонікотиноїдів – тіаклоприду, є визнання того, що ця речовина впливає на людину як ендокринний руйнівник, має генотоксичну та цитотоксичну дію. Цей пестицид ще також має нейротоксичний, імунотоксичний та канцерогенний вплив на людину.
В останні роки при дослідженнях неонікотиноїди та їх метаболіти успішно виявляються в різних біологічних зразках людини.
Результати багатьох наукових досліджень вказуть, що неонікотиноїди можуть негативно впливати на здоров’я людини, особливо на мозок дітей раннього віку та в період розвитку плоду. Аналіз доступних наукових досліджень вказує на зв’язок хронічного впливу неонікотиноїдів з негативними наслідками розвитку та неврології, зокрема з підвищеним ризиком аутизму, розладами пам'яті, вродженими вадами розвитку серця (тетрада Фалло), а також з такими серйозними вродженими вадами як аненцефалія (часткова або повна відсутність мозку та черепа при народженні).
Дехто цікавиться, чому останніми роками кудись зникають горобці? Проаналізуйте те, чим вони переважно харчуються?
Багато людей дуже часто переймаються незначними проблемами, навіть просто дрібничками, але залишають поза увагою такий потужний фактор впливу на найцінніше – їх здоров’я і життя…
Статті
Теги:
Теги: